Copyright 2022 KarteProject reklama - design | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

ADRES

MENU

O FIRMIE

Zapraszamy do kontaktu!

Pergole do ogrodu, zewnętrzne i wewnętrzne

Pergola jest jednak najczęściej stosowana w ogrodach, gdzie pełni funkcję:

  • obramowania do rozrostu roślin;

  • subtelnej ściany osłaniającej przestrzeń przed wzrokiem przechodniów;

  • ozdobnego elementu architektonicznego;

  • swoistego wejścia do ogrodu bądź rozdzielającego jego części.

 

Konstrukcje umieszczane wewnątrz budynków służą przez cały rok. Stanowią element dekoracyjny i oddzielając od siebie części pomieszczenia, nadając mu bardziej zorganizowany i kameralny charakter.

 

Zewnętrzne pergole cieszą się dużą popularnością zwłaszcza latem. Odpowiednio wyposażone mogą być też użytkowane wiosną i jesienią. To proste i wytrzymałe konstrukcje, których charakterystykę można dostosować do specyfiki danej przestrzeni. Ubogacają wygląd ogrodu, jednocześnie przyczyniając się do jego rozkwitu, chociażby chroniąc rośliny przed niekorzystnym działaniem wiatru.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! Realizujemy projekty o bardzo wysokiej jakości przy niewygórowanej cenie!

Pergole

Do najczęściej spotykanych konstrukcji ogrodowych należą pergole. Kompozycje zwykle składają się z rzędów słupków połączonych ze sobą kratownicą. Niektóre są dodatkowo wyposażone w daszki i siedziska, pełniąc funkcję przytulnych ławeczek.

Jaką pergolę wybrać?

Wygląd, rozmiar i funkcjonalność altanek są uzależnione od potrzeb ich właścicieli. Do najpopularniejszych rozwiązań należą te wykonane z drewna, metalu i aluminium. Niewielkie konstrukcje są używane wewnątrz budynków; w restauracjach, hotelach i kawiarniach. Te większe często umieszcza się tuż przy domach, gdzie tworzą tarasy, chroniąc domowników przed działaniem słońca, wiatru i deszczu.